Форма входу

Пошук

Календар

«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Друзі сайту

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
П`ятниця, 19.10.2018, 05:12
Вітаю Вас Гість | RSS
Маріупольський професійний ліцей сфери послуг
Головна | Реєстрація | Вхід
Перший загальний урок за темою: «Від проголошення Незалежності до нової України»


На виконання Указу Президента України  «Про відзначення 25-ї річниці незалежності України»,в Маріупольському професійному ліцею сфери послуг було проведено перший загальний урок за темою: «Від проголошення Незалежності до нової України».

Під час проведення уроку прозвучали виступи директора ліцею Тальман І.В.,зам. директора з НВхР Філатовой О.П.,викладача історії Сень Л.А.

Виступ заступника з НВхР:

Відзначаючи важливе свято для нашої країни – День незалежності України, Перший урок присвячуємо цій знаменній даті.

 24 серпня 1991 року прийнято Акт проголошення незалежності України, що був схвалений всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року.

За підсумками референдуму були зміцнені правові засади державного суверенітету, створені умови для розгортання державотворчих процесів у незалежній Україні.

Українці – патріотичний народ. Кращі його представники у різні часи ставали на захист своєї Вітчизни, за правду й волю.

Бути патріотом – значить духовно піднятись, усвідомити в Батьківщині безумовну цінність, яка дійсно й об’єктивно їй притаманна, приєднатись до неї розумом і почуттями. У той же час патріотизм передбачає відкриття в самому собі безмежної відданості Батьківщині, спроможності безкорисно радіти її успіхам, служити їй, поєднати свою долю з її долею.

                                                                                                                    Виступ викладача Історії 

У новітній історії України є дата, яку можна назвати найважливішою: 24 серпня 1991 року. Саме в цей день відбулася подія, про яку мріяли десятки поколінь українського народу впродовж багатьох століть – народилася незалежна Україна. На честь цієї доленосної події встановили національне свято – День Незалежності України, яке щорічно відзначається 24 серпня.

Двічі, у середині ХVІІ та на початку ХХ ст., українці намагалися збудувати незалежну державу. Багаторічні жорстокі війни, що велися в ім’я досягнення незалежності, через різні причини не завершилися успіхом. Проте в цих війнах гартувалася воля українського народу, зростала його національна самосвідомість, народжувалися традиції, які впливали на ментальність українців, змушували їх не забувати під чужоземним пресингом, чиїх батьків вони діти.

Те, що відбулося 25 років тому, не можна назвати тільки розпадом Радянського Союзу й перетворенням колишніх 15 союзних республік, у тому числі України, на самостійні держави. Разом із радянською наддержавою зник притаманний їй спосіб життя. Населення всіх пострадянських країн раптово опинилося в зовсім іншому світі. Та часи змінилися…

Справжньою Хартією волі став прийнятий Верховною Радою 24 серпня 1991 року Акт про державну незалежність України, який відкрив новий період в історії українського народу. Референдум 1 грудня 1991 року остаточно підтвердив прагнення народу України до щастя, демократії, свободи.

Україна за короткий період перетворилася на самостійний організм із власною економікою, фінансово-грошовою системою, владними структурами, збройними силами, політичними та культурно-освітніми інституціями. Наша країна стала активним суб’єктом на міжнародній арені, невід’ємною частиною європейського і світового співтовариства.

За 25 років суверенітету в Україні сформувалося нове покоління людей, які усвідомили і сприйняли сучасні реалії та цінності, що базуються на принципах демократії, відкритого громадянського суспільства, цивілізованих ринкових відносин. Україна має потенційно потужний, не обмежений канонами і стереотипами минулого людський кадровий ресурс, спроможний взяти на себе відповідальність за долю держави й суспільства у ХХІ столітті та здійснити мрію багатьох попередніх поколінь, а саме: реалізувати головну мету українського народу – побудувати справді незалежну, щасливу і могутню європейську Україну.

Відзначаючи День Незалежності України, слід зазначити: сучасникам і майбутнім поколінням належить завершити те, за що боролися кращі представники нашої нації. Ця висока мета має додати всім нам сил і натхнення.

В ході проведення уроку проводилась демонстрація відеофільмів про незалежність України.

          

     

     

     

     

   

   

   

   

 


Copyright MyCorp © 2018